El Emeği Bebek Koltuğu Yapımı

Bu aktivite Bebeğimin Güncesi takipçilerinden Ayşe Koca Dursun annemize aittir...

Bebek Koltuğunun Yapılışı:

Bebek koltuğumuzu yapmak için evde kullanmadığınız leğenimizi fotoğraftaki gibi maket bıçağı ile kesiyoruz.Leğenin oturma kısmına yine kullanmadığımız bir battaniyeyi yuvarlak şekilde kesip dört beş kat olarak yerleştiriyoruz (yüksek ve yumuşak olması açısından) varsa süngerde koyabilirsiniz.Leğenin kenarlarına deniz makarnalarını diziyoruz, kalan makarnaları da düzgün durması açısından ön kısmına, bir tanesini de yaslanmalık olarak baş kısmına yerleştirip silikonla sabitliyoruz,.Kumaşı leğenin şekline göre kesip son olarak dikiş kısımları alta gelecek şekilde dikiyoruz.Ayşe annemiz evinde kullanmadığı bir döşeğinin kılıfını takmış ve ön kısmı tam oturmuş diğer kısımları ise elinde dikerek koltuğumuzu son haline getirmiş.Şayet dikiş makineniz varsa yıkanması kolay olması açısından fermuarlı da yapabilirsiniz.Ellerine sağlık Ayşe hanım, keyifle bol okumalı günleriniz olsun...Çocuğunuza ait okuma köşesi oluşturabilirsiniz.Kendi koltuğununda bulunduğu bir köşe yaparak okuma alışkanlığı kazandırabilirsiniz.Aşağıdaki köşe çok hoşuma gitmişti, sizlerle de paylaşmak istedim.
Bu fotoğraf alıntıdır.

9 yorum:

 1. Teşekkür ediyorum burcu bu guzel koltuk okumayi sevrn bidiklar icin süper olcak. sevmeyenleride sevdirir belki ;)

  YanıtlaSil
 2. Ben bu fikre,bu emege,bu zekaya bayıldımmmm

  YanıtlaSil
 3. Tebrik ediyorum çok hoşuma gitti :)

  YanıtlaSil
 4. Çok hoşuma gitti, hem anne için zevkli bir üretim hemde çocuk için .. Ayrıca bir kaç tane kılıf yapıp değişik renklerlede kullanılabilir.. Elinize sağlık :)

  YanıtlaSil
 5. Çok teşekkür ediyorum Burcu Dılmacunal ve Arzu Biltekin.Arzu hanım çok farklı kılıflar yapma fikri de çok güzelmiş, dediğiniz gibi çocuk açısından da değişiklik olur sıkılma şansı olmaz.Teşekkürler...

  YanıtlaSil
 6. çok güzel olmuş elinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederiz bu emek ayşe annemize ait, annelere fikir olsun diye paylaştım.Asıl teşekkür ona gitsin o zaman.

   Sil

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...