13 Aylık Gelişim

İlk kez: Üstten azı dişi çıktı

Üstten azı dişi çıkıyor ve bugün huysuzluğu tavan yaptı, beni ve abimlerde ki herkesi resmen canından bezdirdi.Sabahtan bu yana hep ağladı, ağlamasın diye duş aldırdım, dışarı çıkardım v.s ama hiçbiri işe yaramadı.
21 Kasım 2012 Çarşamba

İlk kez: Babasından 20gün ayrı kaldı

Babasından 20 gündür ayrı kaldı, abimlerdeyken geçen gün uyandığında önce odayı inceledi sonra "baba"diye seslendi, içim cız etti sarıldım kucakladım, salona getirdim tekrar "baba"diye seslenince resmen gözlerim doldu.
29 Kasım 2012 Perşembe

Yaptı:Bu ara tek uyku yapıyor

Sanırım artık tek uykuya geçiyor, genel olarak günde tek uyku yapmaya başladı. Dayısına geldiğimden bu yana geceleri 12 saat,gündüzleri ise 2 saat civarında tek uyku yapıyor. Not: Sonradan girilen güncel:iki uykuya devam
29 Kasım 2012 Perşembe

Yaptı:Artık kendi kendine uyuyor

Yaklaşık 1 aydır artık kendi kendine uyuyor, annesinin çabalarını boşa çıkarmadı ve en sonunda oğluma kendi kendine uyumayı öğrettim.Hem oğlum için hem de benim için büyük rahatlıkmış kendi kendine uyuması,artık eskisi gibi direnmiyor uykuya,inşallah hep böyle devam eder.
29 Kasım 2012 Perşembe

İlk kez:Yürüyor

Artık ciddi ciddi yürüyor, hatta o kadar gaza geldi ki  olduğu yerde manevra yapıp dönüyor bile.Babası bursaya bizi almaya geliyor,babasına hava olsun,ders olsun dercesine bugün çalışmalarını son hızla devam ettirdi ve olayı çözmüş bulunmakta.Gerçi babası gelince uyuyor olacak ama sabah ona da bir show yapar. Artık paytak paytak evde köşe bucak dolanıp durur. 
30 Kasım 2012 Cuma

İlk kez:Çok kötü düştü ve ağzı kanadı

Mutfakta çekmeceyi çekmek isterken çekmecenin kulpundan eli kurtuldu ve çok fena düştü.Ağzı kan içinde kaldı.Üst,ön dişlerinin üzerindeki,üst dudağını birleştiren diş eti kanadı.Arkamı dönünce oğlumu yerde ve ağzı kan içinde görünce bir taraftan onu susturmaya çalışırken diğer taraftan bende ağlıyordum.Hemen önce babasını, sonra doktorumuzu aradık.Doktorumuz hiçbirşey kullanmamamızı kendi kendine iyileşeceğini söyledi.Bu sayede ilk hasarlı düşmemizi de gerçekleştirmiş olduk.
03 Aralık 2012 Pazartesi

İlk kez:Evin odalarını yürüyerek keşfediyor

Artık evin tüm odalarını paytak paytak yürüyerek dolaşıyor ve yeniden keşfediyor.Yürürken ağzı beş karış açık,heyecandan deliriyor.Emeklemekten kurtuldu yavrum,yerlerde dolaşmaktan çok sıkılmıştı artık...
05 Aralık 2012 Çarşamba

İlk kez: Tutunmadan yerden kalkıyor

Yürüme olayını artık çözdükten sonra,yerden de kendi kendime kalkmayı öğrenmiş bulunmakta.Kim tutabilir artık oğlumu...
11 Aralık 2012 Salı

Yaptı: Balon oynadıkça coştu

Balonla oynamayı çok seviyor.Akşam annesi ve anneannesiyle balon oynadı, gülmekten koptuk.Biz balonu birbirimize attıkça oğlum yakalamaya çalıştı, çok hoşuna gitti bu oyun ama çok yoruldu çokkkk
11 Aralık 2012 Salı

İlk kez: Söylenen "telefonu getir"talimatını yerine getirdi 

Annesi koltukta duran telefonunu isteyince aldı annesine götürüp uzattı, sonra anneannesine vermesini isteyince de döndü ona götürdü.Oğluşum artık söylenenleri algılamaya başladı bile :)
11 Aralık 2012 Salı

Yaptı: "Hayır"kelimesinin anlamını öğrenmece

Annesi birşeyi yapmaması gerektiğinde oğluna kararlı bir şekilde hayır deyip, kaşlarını çatınca oğluda sırıtarak şebeklik yapıyor ve yapacağını yine yapmaya devam ediyor.Anneside onu ordan kaptığı gibi başka bir yere oturtuyor işte o zaman zorla kendini ağlatıyor. Ama annesi suratına bile bakmıyor, dönüp sırtını gidiyor.Guyaa hayırı öğretmeye çalışıyor.
12 Aralık 2012 Çarşamba

İlk kez: Öpmeyi öğrendi

Öpmeyi öğrendi ve anne - babasına bol bol öpücük verdi.Anne-babası bu durumdan çok mesutlar.
15 Aralık 2012 Cumartesi

İlk kez: Hamsi yedi

Hamsi yedi. Anneannesinin mis gibi mısır unuyla kızartmış olduğu hamsilerden yedi, hep buharda haşlama yemekten oldukça sıkılmış olmalı ki hapur hupur götürdü hamsileri :)
15 Aralık 2012 Cumartesi

İlk kez: Tüm gün anneannesiyle yalnız kaldı

Bugün bizim işimiz olduğu için oğlumu anneannesine emanet ettik. Anneannesi çok tırsak olduğu için oğlumda onu hiç üzmemiş, çünkü oğlum ağlasaydı anneannesinin eli ayağına dolaşırdı.Hatta çok güzel uyumuş, çok güzel oynamış ve çok güzel yemeğini yemiş.Bunların bütün nazı biz annelere :)
15 Aralık 2012 Cumartesi

İlk kez: İlk adım ayakkabısı oldu

ilk adım ayakkabısı oldu,evde alıştırma yapmak için deneyelim dedik.İlk bi kaç kez tökezledi ama sonrasında alıştı. Artık AVMlerde oğlumda istediği gibi dolaşacak, annemsinin peşinden paytak paytak yürüyecek, mağazaları altına üstüne getirecek
17 Aralık 2012 Pazartesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...